Kubába látogatott a REV elnöke

2019. február 22., címkék: kuba, református világközösség (rev), REV, rev, najla kassab

Najla Kassab, a Református Egyházak Világközösségének (REV) elnöke Kubából üzente a tagegyházaknak: legyetek a reménység jeleivé! A libanoni lelkésznő a kommunista országban élő reformátusok zsinati ülésén vett részt.

A reménység jele

2018. április 17., címkék: református világközösség (rev), REV, rev, közel-keleti reformátusok, interjú, najla kassab

„Elhisszük, hogy Isten a menedékünk, vagy csak kimondjuk ezeket a szavakat?" – kérdez vissza Najla Kassab libanoni lelkésznő, amikor a közel-keleti keresztyének helyzete kerül szóba. A Református Egyházak Világközösségének (REV) elnökét múltheti látogatása végén magyarországi tapasztalatairól és az egyházaink közötti együttműködési lehetőségekről is kérdeztük.

Budapesten találkoznak Európa reformátusai

2018. április 10., címkék: református világközösség (rev), najla kassab, menekültügy

2006 után újra hazánk ad otthont az európai református egyházvezetők tanácskozásának. A héten zajló regionális találkozón részt vesz Najla Kassab, a Református Egyházak Világközösségének (REV) elnöke is.